12 енциклопедій, які діти зачитують до дірок

13

 • Чому зорі мерехтять?
 • Що виготовляють бондар, стельмах чи гончар, чим займаються журналіст, друкар, цукерник?
 • Як відрізнити вівсянку, повзика, дрозда?
 • Навіщо дерева скидають листя?
 • Що таке прямий ефір?
 • Як визначити рослини у лісі?
 • Яка печера найглибша у світі?
 • Чи залишилися на Землі недосліджені місця?

Всі ці таємниці живуть в улюблених дитячих енциклопедіях.  

Ми зібрали дитячий хіт-парад енциклопедій, з якими вони не розлучаються.


Дивосвіт України. Шкільний довідник-визначник дикої природиДивосвіт України. Шкільний довідник-визначник дикої природи

Автор  О. Зайцева

 

Шкільний довідник-визначник дикої природи – це книга для дітей про рослини та тварин України. Допоможе дитині краще познайомитись з природою рідного краю.

Книга містить систематизовану, якісно проілюстровану добірку статей про найбільш поширені в Україні та найцікавіші види рослин, грибів, лишайників та тварин. Приділено значну увагу рідкісним видам, народногосподарському значенню та охороні живої природи.  Довідник буде цікавим і корисним для школярів, викладачів, а також усіх, хто цікавиться живою природою.


01cfb0f0138af620e7602912282a6966Дерева. Міні-енциклопедія

 

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів дерев. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та територію поширення.Для широкого кола читачів.


Також стануть у нагоді чомусикам пізнавальні презентації від О’ціночок «Дерева України» Дерева_1у двох частинах, тут дізнаємось, завдяки якому дереву людство отримало аспірин, з олії якого дерева варять натуральне мило, якими смаколиками ласуємо і ми, і лосі.

Побачимо явір, який, скоріш за все, бачив самого Олексу Довбуша, нашого українського Робін Гуда, та дізнаємось про дерева, як про постачальників солодощів.  Яке дерево не могла перегризти Змія та її гості у «Казці про Івасика-Телесика» і чому))

Дізнавайтесь з першої та другої частини «Дерев».


376279_71501200Рослини (Аванта-Україна. Ерудиту)

 

 

Рослини в космосі2А про те, як облаштувати город або сад у космосі, про космічні цибулю, горох та інших  рослин-космонавтів розкаже пізнавальна презентація О’ціночок «Рослини у космосі».

 

 

 

 


 

9786175383551-1-380x380

Птахи наших садків. Міні-енциклопедія

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів птахів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.Для широкого кола читачів.

Кольоровий довідник (путівничок до рідного пернатого світу) навчить кожного маленького читача розпізнавати птахів наших чудових садів, парків та лісів, розповість про кожен вид цікаві факти. Гарні майстерні зображення птахів допоможуть ідентифікації, дозволять батькам вправно, легко й точно відповідати на щоденні питання малечі. Тут і мухоловки, і тинівки, і дроздові, і підкоришникові, і шпакові, і воронові, і золотомушкові, і синицеві, і серпокрильці, і дятли, і горобцеві, і вівсяникові, і повзикові, і голубеві, і в’юркові.


Зимовий конкурс від О’ціночок_1Переглядаючи презентації  першу та другу частини «Зимового птаства України»  дізнаємось:

 • Який пташок освідчується, даруючи своїй нареченій лісовий букет
 • Які птахи запасають на зиму харчі
 • Хто з птахів отримує зарплату
 • Яку пташку треба розводити для боротьби з колорадськими жуками
 • Хто з птахів може впізнати себе у дзеркалі?
 • Яка пташка легко імітує голоси лісових мешканців і може навчитись розмовляти не гірше від папуг?
 • У якого птаха різна температура тіла вдень і вночі?

 

А також прийняти участь у конкурсі «Допомагаю пташці радіти зимі»


abetka_remesel_0Абетка ремесел і професій

Автор: Репета Надія

Що виготовляють бондар, різьбяр чи гончар, чим займаються журналіст, друкар, цукерник? Про це все малята дізнаються, прочитавши віршовану «Абетку ремесел і професій» Надії Репети, героїв якої чудово намалювала Мар’яна Петрів.

Книжка ідеально підійде малим «чомучкам» і їхнім батькам, які з її допомогою зможуть пояснити дітям особливості різних фахів і ремесел.

.

.


 

425235_22379103Птахи

Автор: Джонсон Дж.

Книга містить відомості про різні види птахів. Інформація про кожну групу пернатих – у окремому розділі. Прочитай і дізнайся про спосіб життя безлічі птахів, і ще – найцікавіші рекорди пташиного світу!

20150602А ви знали через кого унікальні  «Птахи Америки» могли не побачити світ?  Шукайте відповідь та досліджуйте птахів у  новій презентації О’ціночок про  видатного натураліста Джона Джеймса Одюбона, його птахів та надзвичайну стійкість до життєвих негараздів.


328247134_w640_h640_cid1658485_pid216276266-ab8b6e7bТваринний світ України

Автор: Шаламов Руслан Васильович

Понад 500 кольорових ілюстрацій.
Енциклопедичний довідник вміщує відомості про більше ніж 500 видів тварин.
Книга вдало поєднує доступний стиль викладання з високим науковим рівнем матеріалу і стане в пригоді при підготовці до уроків біології та краєзнавства.
Предметний покажчик полегшить пошук потрібної інформації.

20150604_2Який український заповідник занесений до 100 найкращих парків і заповідників світу? Де приручили антилопу Канна, де можна зустріти  патагонських зайців? Де зберігся єдиний у Європі природний степ? – Правильно   –  це біосферний заповідник «Асканія-Нова».

Дізнавайтесь про історію цього унікального місця та його мешканців з екскурсійного матеріалу О’ціночок.


4-3Атлас світу для всієї родини

Атлас – це сучасне ілюстроване інформаційно-довідкове картографічне видання, розраховане на широке коло читачів – як дорослих, так і дітей. Атлас складається з двох частин.

Перша частина містить розділи, присвячені окремим континентам Землі. Кожний розділ містить політичну карту континенту та політичні карти окремих країн чи груп країн. Карти країн доповнені зображенням прапора та довідкою про країну, текстами про особливості держав, цікавими фактами, фотографіями. Окремі сторінки займають політико-адміністративні карти областей України.

Покажчик, що містить перелік усіх власних назв географічних об’єктів (16 000 географічних назв), допоможе швидко віднайти їх на сторінках атласу. Завдяки інформаційному наповненню, актуальності, сучасному дизайну, високій поліграфічній якості атлас стане гарним подарунком другові, дитині та всім тим, хто любить пізнавати світ.

 

ЕнергозбереженняДізнавайтесь про зелену енергію світу та технології, які використовуються для її використання з циклу матеріалів О’ціночок «Невичерпні джерела енергії».


 

000050215Велика дитяча енциклопедія

 

Запитання бувають усякі: розумні й не дуже. А бувають — дитячі! Автори цієї енциклопедії вирішили розповісти допитливим малюкам про все на світі, зібравши відповіді на найкаверзніші дитячі «навіщо?» і «чому?».

А пізнавальний матеріал О’ціночок «Секрети календарів»  відповість на запитання:

 • Як неточність календаря Стародавнього Єгипту призвела до появи додаткових 5 святкових днів.
 • Як так може бути, що 1896 рік високосний, а 1900 – ні? Календар
 • Як майже магічне число 3300 стало причиною заміни юліанського календаря на григоріанський.

Та найголовніше, що взагалі стало причиною виникнення календарів.

 


000060840Рослини

Автор: Скляренко В.М.

«Рослини»  – енциклопедія з популярної  серії “Дитяча енциклопедія”. Багато цікавого ви знайдете в цих чудово ілюстрованих книжках: таємниці Стоунхеджа, Вавілонська вежа, лабіринт Мінотавра, сім чудес світу, великі географічні відкриття, захоплюючі подорожі різними країнами та континентами, дізнаєтесь про історію створення першого автомобілю, зустрінетесь з великими письменниками та поетами давніх часів і сьогодення, дізнаєтесь все про нашу Україну: її історію, велику і трагічну водночас, про її культуру і мистецтво, про її красу і багатства…

Книжки, які необхідні не тільки учням, але й їхнім батькам.


store_apendix_big25787_4107Дітям про все на світі: Популярна дитяча енциклопедія

Дітям властива допитливість, їм цікаво пізнавати світ, дістаючи відповіді на всі свої численні запитання. Ця книга присвячена життю на Землі — великому розмаїттю рослин та тварин, що існують в усіх куточках планети:

 •       високо в горах і  глибоко під водою,
 •       у пекучих пустелях і  в льодовиках на полюсах,
 •       у безкраїх степах  у лісових хащах
 •      в умовах різних кліматичних поясів та природних зон.

Декілька слів про враження, яке склалося після ознайомлення зі змістом енциклопедії:

невеличкі статті з дійсно цікавими фактами не викликають втоми у молодших читачів, та крім підвищення рівня ерудиції покращать навички читання.

Гніздовський1Книжки серії «Дітям про все на світі» призначені для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Вони можуть бути використані як цікавий додатковий матеріал у навчальному процесі.

 

А як, вивчаючи мистецтво, заохотити дитину до вивчення природознавства, дізнавайтесь з матеріалу О’ціночок «Дереворізи Якова Гніздовського».

 


 

image_375909Як, звідки і чому?

Ця книжка для дітей, які вже досягли віку «чомусиків». Вони ставлять запитання про все на світі, й задовольнити дитячу цікавість непросто.Чому зорі мерехтять? Чи колись згасне Сонце? Що таке прямий ефір? Чи залишилися на Землі недосліджені місця? Яка печерна система найдовша у світі?

У цій яскраво ілюстрованій книжці юний читач знайде відповіді на безліч запитань: як зароджуються урагани, хто розгадав таємницю найдовшої річки, де лежить підземне місто… І, врешті-решт, просто відпочине та посміється з автором і художником.

Завдяки веселим кольоровим ілюстраціям, лаконічним текстам і простій зрозумілій мові читання книжки стане захопливим заняттям.


Приєднуйтесь до спільноти О’ціночок у соціальних мережах  ФБ та ВК


Щоденник рекордів_3

Досягайте визначних результатів у читанні

з БЕЗКОШТОВНИМ мобільним додатком 

«О’ціночки: Щоденник читацьких рекордів»