Поради батькам

Займатися з дитиною поміж справамиЗаохочуємо до письма

Заохочуйте дитину до практики письма через складання списків. Переконайтеся, що письмо це не тільки шкільна діяльність або виконання домашніх завдань. Залучайте дитину до складання списків для продуктових магазинів. На свята чи дні народження попросіть її скласти список подарунків, про які б вона мріяла. Просіть дитину складати списки справ, за які вона відповідальна вдома.

Визначення форм побутових предметів

Практикуйте з дитиною розпізнавання різних форм. Нехай ваша дитина визначить форми предметів,  які трикутні, як шматки піци або дах будинку, або прямокутні, як паперові гроші, або круглі як монети. Коли ви говорите про різні форми, треба їх описувати, чому вона бачить форму  трикутника (три сторони), або квадрата (чотири рівні сторони), або прямокутник (дві протилежні сторони рівні і два інших протилежних рівних боку більшої довжини), або круг (що не має кутів та протилежних сторін, але має центр і діаметр).

Послідовність речей

Здатність розпізнавати послідовність цифр, математичних дій тренується за допомогою послідовностей речей. Зробіть багатошаровий бутерброд, або салат, а потім попросіть дитину описати дії,  які мали місце. Складіть разом алгоритм приготування яєчні або картопляного пюре. Вчіть дитину не боятися слова «алгоритм»,  бо це просто послідовність, якої треба дотримуватись. Не можна потовкти картоплю і тільки потім почати її чистити.

Почуття часу

Використовуйте таймер або пісочний годинник для діяльності,- дивитись телевізор 20 хвилин, зібрати іграшки за 10 хвилин, за 5 хвилин виходимо з дому. Дитина знайомитиметься з поняттям часу, як з протяжністю,- як довго тривають різні одиниці часу і як з цифрами. Якщо ваша дитина не хоче залишати майданчик, виходити з води, сказати їй, що вона може залишитися ще на 5 хвилин. Попросіть вашу дитину засікти час для приготування їжі. Дитина почне  розуміти, як довго триває та чи інша одиниця часу,  якщо ви робите це регулярно.

Покажіть як математика застосовується в кулінарії

Кулінарія є одним з кращих способів використання математичних знань вашої дитини. Нарізання бутербродів, фруктів, торта, піци на рівні частини та  підрахунок дрібних частин є одним із способів, щоб зміцнити навички роботи з дробами. Говоримо: «Давай поділимо торт на 8 частин і візьмемо 1. Це і є 1/8. А риска дробу – наш вправний і справедливий ніж, який завжди все ділить виключно на однакові шматочки».

Маючи дитину як помічника на кухні також посилюйте цінні навички алгоритмування та  управління часом (алгоритм – це порядок дій, не можна з крупи приготувати кашу раніше, ніж додаси воду).

Гра «Магазин»

Виготуйте з дитиною іграшкові гроші і чеки, грайте в гру «Магазин», обраховуйте суму покупки, розраховуйтесь та попросіть у своєї дитини здачу.

Не забудьте про побутові ваги, бо зважування та від міряння – один з компонентів роботи магазину.

Ті ж самі книги

Повторно перечитуйте ті ж самі книги для вашої дитини знову і знову, протягом тривалих періодів часу. Чим краще вона впізнає книгу, тим більше способів вона знайде, щоб насолодитися читанням. Під час одного читання вона може просто зосередитися на ілюстрації. Тиждень потому, вона може приділяти більше уваги самій історії. А надалі вона перекаже книгу рідним. Не забудьте попросити її про це. Мотивуйте це своєю зайнятістю і дитина з задоволенням вам допоможе.

Заповніть слова. При читанні віршів зробіть паузу і попросіть дитину заповнити рими словами.

Жила собі бабуся,

І песик з нею жив.

Вона любила песика,

І він ___________

Зробіть паузу, щоб ваша дитина додала слова «її любив».

Це буде природно і ваша дитина буде радіти допомагаючи вам читати. Особливо яскраво спрацьовує цей прийом при повторному читанні. Будете здивовані тим, наскільки пам’ять вашої дитини краща від вашої.

Щоденник рекордів_3


Досягайте визначних результатів у читанні

з БЕЗКОШТОВНИМ мобільним додатком 

«О’ціночки: Щоденник читацьких рекордів» 

 

 


Читайте щодня 

Можливо, найважливіше, що ви можете зробити на цьому етапі, щоб сприяти розвитку  навички читання та письма вашої дитини, це читати їй щодня. Читайте якомога частіше, навіть якщо читатимете протягом 20 хвилин на день, дитина з вами здобудете прекрасний досвід читання, який переросте у звичку читати із задоволенням.

 

Звертайте увагу на  авторів та ілюстраторів

Коли ви сідаєте, щоб прочитати книгу з вашою дитиною, почніть читання з назви твору, ім’я автора та ілюстратора. Це допоможе ознайомити дитину з важливими атрибутами книги. Незабаром у дитини з’являться улюблені автори та ілюстратори і вона зможе відрізняти їх твори. Наприклад,  «100 казок. Найкращі українські народні казки», художники-ілюстратори  Владислав Єрко, Кость Лавро та ін. Багато видавництв на своїх сайтах дають можливість погортати книжку, подивитись ілюстрації, вловити «смак» письма автора. Тож обирайте книги для читання разом з дитиною, чекайте на доставку книги, як на дорого гостя.

Позаймаємось математикою 

Не кажіть дитині:

  • Давай позаймаємось математикою

Кажіть:

  • Давай пограємось з числами, давай приготуємо обід, допоможи мені порахувати рецепт.

І увага вашої дитини гарантована.

 

Пов’язуйте математичні поняття з життям

Якщо ви подвоюєте рецепт і повинні з’ясувати кількість інгредієнтів, то щоб відміряти необхідну кількість, заручіться допомогою вашого школяра. Вимірювальні чашки забезпечують особливо гарну можливість для вашої дитини ознайомитися з поняттям дробів, які вона вивчала в школі. Якщо рецепт відсилає до чашки, то запитайте її, скільки 1/2 або 1/4 чашки їй знадобиться, щоб рецепт не змінився.

Залучайте дитину в дискусії про новини

Залучайте дитину в дискусії про новини, які ви бачите по телевізору або чуєте по радіо, в той час як ви знаходитесь в автомобілі. Дитина  повинна розвинути навички, які зроблять її  інформованим і вимогливим споживачем інформації. Обговорюючи те, що відбувається в світі, ви можете пояснити, чому деякі питання важливі і ділитися вашими цінностями з вашою дитиною. Спробуйте дослідити реакцію на одну і ту ж новину або спосіб її подачі різними джерелами інформації. Вчіть аналізувати і намагатись дивитись на одну й ту ж подію під різними кутами зору.

Мудра порада

Не перестарайтеся у виправленні орфографічних помилок на  ранніх етапах писемної діяльності вашої дитини. Коли вона вчилася говорити, ви ж не виправляли помилки у її вимові, а посміхалися та раділи її словам.  Не виправляйте всі граматичні помилки, тепер, коли вона вчиться писати, якщо не хочете перешкоджати їй, не зосереджуйтесь занадто на тому, що вона щось робить не так. Якщо ви виправлятимете кожну помилку, то початківці-письменники можуть  закритися. А дозволяючи їм більше свободи, ви мотивуєте їх поглянути на письмо,   як на веселу діяльність, а не перевірку. Пам’ятайте, що у школі аж до закінчення вашою дитиною початкових класів, у творах та переказах оцінка за грамотність не виставляється у журнал.

 


Всі поради для батьків по класам шукайте в мобільному додатку О’ціночки

Купити4

/

/

images   appStore2

_          

_

Завантажити3 

Мотивуємо дитину на  підвищення техніки читання,

формуємо бажання читати.

appStore2 images

/

.Залучайте дитину до читання, розширюйте дитячий кругозір

з Пізнавальними презентаціями від О’ціночок.

 

оциночки-в-социальных-сетях Будьте в курсі свіжих Корисників! Приєднуйтесь до О’ціночок у соціальних мережах 
Facebook
 та 
VK